Oficiální distributor AUTO i MOTO pro ČR a SK

Historie REMUS aneb od 5 zaměstnaců až k dodávkám do Porsche

Historie rakouské firmy REMUS z malého městečka Bärnbach poblíž Grazu se datuje do roku 1990, kdy vše začalo sice jen s 5 zaměstnanci, ale spoustou nadšení a  nápadů. Dnes, skoro po 30 letech, je tato stále rodinná firma světovým lídrem v performance výfucích a svoje produkty prodává na více než 60 trzích celého světa.

 

Když REMUS sbíral první objednávky nestála ještě ani výrobní hala. Události ale nabraly rychlý spád a do 5 let se REMUS stal významným světovým hráčem v oblasti Performance výfuků. To i díky masivním investicím v několika fázích do výroby a hlavně vývoje, protože právě ten stojí za dnešními úspěchy firmy, která především v posledních 10 letech vyrábí skutečně strojírensky úžasné kousky doplněné i sofistikovanou elektroniku regulace zvuku. 

Dnes je firma jedním z lídrů trhu a její obrat dosahuje úctyhodných 70 miliónů EUR (cca 1,75 miliard Kč) a dodává již celé řadě výrobců supersportů, sportovních divizí automobilek a specializovaným úpravcům. Viz loga níže.

Současní zákazníci REMUS z řad automobilek a výrobců moto

 

Hlavní historické milníky:

  • 1990: Založení firmy s 5 zaměstnanci
  • 1999: Masivní rozšíření výrobních prostor až na 12.000 m 
  • 2002: Otevřeno nové výzkumné a vývojové centrum, které se stalo hlavním tahounem rozvoje a technologického   náskoku v oblasti mechanického a akustického inženýrství
  • 2006: Nová výrobní hala s dalšími 5.000 m2 a k tomu větší skladovací prostory pro hotové výrobky

 

Ladění zvuku jako u hudebního nástroje

Za klíčový přelom v rozvoji firmy lze zcela jistě považovat otevření výzkumného a vývojového centra jehož motorem je tým nadšených inženýrů a jejichž základnou je i profesionální akustická komora s motorovou brzdou. Akustická komora a její zázemí pro vývojové inženýry je alfou omegou pro detailní ladění zvuku výfukových systémů jak automobilů, tak i motocyklů.  Takto profesionálně k ladění přistupuje pouze REMUS a Akrapovič. Nikdo jiný na trhu. Více o profesionálním ladění ZDE:

 

To je jen krátké přiblížení důvodů, jak se REMUS během relativně krátké doby stal dodavatelem originálních výfukových systémů pro takové značky jako Mercedes Benz a jeho úpravce BRABUS nebo třeba přímo pro Aston Martin. A v oblasti motocyklů zase dodavatelem BMW nebo Ducati. Nejlépe se ale přesvědčíte o kvalitách REMUS sami na vlastní oči a uši. Budete nadšeni..

 

AKCE

SLEVA 7% Z CENY POWERBOXU při zakoupení dohromady s výfukovým systémem

Více informací

SLEVA 16% Z CENY PEDAL BOXU při zakoupení dohromady s Power boxem

Více informací